Ryhmät

RYHMÄT 2019–2020

Vauva- ja taaperoryhmät
1110 Vauva-vanhempi-sirkus (alle 1 v.): Karitsat MA 10–10.45
1120 Taapero-vanhempi-sirkus (1–2 v.): Varsat MA 11–11.45
1130 Taapero-vanhempi-sirkus (1–2 v.): Kuutit TI 9.30–10.15 UUSI
1140 Taapero-vanhempi-sirkus (2–4 v.): Tiput TI 10.30–11.15 UUSI

Lapsi–vanhempi -ryhmät
2110 Lapsi-vanhempi-sirkus (3–6 v.): Vasat MA 17–18 (päivän vaihdos, ennen tiistaisin)
2120 Lapsi-vanhempi-sirkus (3–6 v.): Kilit KE 17–18
2130 Acrobacias y Circo en Español, Familia (3–6 v.): Mariposas LA 9.30–10.30
2140 Lapsi-vanhempi-sirkus (6–13 v.): Leppäkertut SU 13–14.15
2150 Lapsi-vanhempi-sirkus (3–6 v.): Kissanpoikaset LA 10.15–11.15 UUSI

Naperot
3–4-vuotiaat
3110 Tiikerit LA 9.30–10.15

 4–5-vuotiaat
3210 Pingviinit MA 16.15–17 (muuttunut aika)
3220 Merileijonat KE 16.15–17
3230 Marmorikissat LA 11.30–12.15
3240 Saapasjalkakissat LA 9.30–10.15

5–6-vuotiaat
3310 Mammutit MA 16.15–17 (muuttunut aika)
3320 Sapelihammastiikerit LA 13.15–14 (muuttunut aika)
3330 Servaalit LA 12.15–13 (muuttunut aika)
3340 Oselotit LA 11.15-12 (muuttunut aika)

6–7-vuotiaat
3410 Mäyräkoirat TI 17.15–18 (muuttunut aika)
3420 Elefantit KE 17.15–18 (muuttunut aika)
3430 Kultakissat LA 11.30–12.15 (muuttunut aika)
3440 Huskyt TI 16.15-17 (muuttunut aika)

7–9-vuotiaat
Perustaso
4101 Sudet MA 16–17
4102 Dinosaurukset MA 17–18
4103 Vinttikoirat TI 16.15–17.15 (muuttunut aika)
4106 Seeprat KE 16.15–17.15 (muuttunut aika)
4107 Piraijat KE 17–18
4109 Leijonat LA 12.15–13.15
4110 Gepardit LA 10.15–11.15 (muuttunut aika)
4111 Kalastajakissat LA 16–17 (muuttunut aika)
4112 Acrobacias y Circo en Español: Abejas LA 10.30–11.30
4113 Villihevoset TO 15–16 (muuttunut aika)

Keskitaso UUSI
4201 Noutajat TI 17–18 (taso muuttunut, ennen 4105)
4202 Koiranpennut LA 13.30–14.30 (taso muuttunut, ennen 4108)

Sirkus ja klovneria, 8–12-vuotiaat
5510 Napaketut MA 15.15–16.15 UUSI

 8–12-vuotiaat 2 krt/vko
Keski-/jatkotaso
5610 Lohikäärmeet TI 15.15–16.45 & TO 15.30–17 UUSI

10–12-vuotiaat
Perustaso:
5120 Akrobatik och circus: Enhörningarna TO 16–17
5130 Jaguaarit LA 13–14 (muuttunut aika)
5140 Puumat LA 15.30–16.30 (muuttunut aika)
5150 Pantterit LA 17–18
5160 Vainukoirat TI 15.15–16.15 (muuttunut aika)

Keskitaso:
5210 Mopsit TI 16.45–18
5230 Lentokalat TO 16–17.15
5240 Leopardit LA 14–15.15 (muuttunut aika)
5250 Kotikissat LA 12.15–13.30 (muuttunut aika)
5260 Yökissat LA 15.15–16.30 (muuttunut aika) 

Jatkotaso:
5310 Ilvekset LA 16.30–18 (muuttunut aika)
5320 Kengurut KE 18–19.30 (taso muuttunut, ennen 5220)

Trampoliini, 10–16-vuotiaat
5410 Perusteet: Alppimurmelit TO 17–18
5420 Jatkotaso: Kalliotamaanit TO 18–19

13–18-vuotiaat
Perustaso:
6110 Akro ja sirkus: Hepokatit LA 14.30–16 (päivän vaihdos, ennen keskiviikkoisin)

Keskitaso:
6210 Akro ja ilma-akro: Lapintiirat MA 18–19.30
6220 Akro ja sirkus: Liito-oravat MA 18–19.30
6240 Akro ja sirkus: Karakalit LA 16.30–18 (muuttunut aika)

Jatkotaso:
6310 Akro ja sirkus: Jalopeurat TI 18–19.30

Aikuiset
Perustaso:
7110 Akro ja sirkus: Taskuravut MA 19.30–21
7140 Akro ja ilma-akro: Merikotkat KE 20–21.30 (muuttunut aika)
7150 Akro ja sirkus: Pyöriäiset TI 18–19.30 (päivän vaihdos, ennen torstaisin)
7160 Käsinseisonta: Kovakuoriaiset SU 13.15–14.45 (muuttunut aika)
7170 Pariakrobatia: Kultasiivet TO 20–21.30 UUSI
7180 Akro ja sirkus starttiryhmä: Aavikkoilvekset LA 14–15.30 UUSI

Keskitaso:
7210 Akro ja ilma-akro: Meduusat MA 19.30–21
7230 Käsinseisonta: Vasarahait TI 19.30–21
7250 Ilma-akro: köysi ja kangas: Sinisiivet TO 20–21.30
7260 Pariakrobatia: Kaskelotit TI 18–19.30 (tason muutos, ennen 7120)
7270 Akro ja sirkus: Sahahait TI 19.30–21 (tason muutos, ennen 7130)

Jatkotaso:
7310 Akro ja sirkus: Saimaannorpat MA 19.30–21
7320 Ilma-akro: köysi ja kangas: Kolibrit KE 20–21.30
7330 Käsinseisonta: Marmorisiivet TO 20–21.30
7340 Akro ja sirkus: Miekkavalaat TI 19.30–21 (tason muutos, ennen 7220)
7350 Akro ja sirkus: Albatrossit KE 19.30–21 (tason muutos, ennen 7240)

Trampoliini:
7510 Perusteet: Sudenkorennot TO 20–21
7520 Keski-/jatkotaso: Satakielet TO 19–20

Avoin taso:
Aamuakrobatia TI 8–9
Aamuakrobatia TO 9–10

HUOM! Aamuakrobatiatunneille ei tarvitse ilmoittautua etukäteen, vaan mukaan voi tulla kertamaksulla tai sarjakortilla. Lisätietoa aamuakrobatiatunneista täällä.

 Intensiivi- ja erikoiskoulutusryhmät
(Ryhmiin haetaan erikseen järjestettävällä pääsykokeella.)
8110 Valmennusryhmä (7–12 v.) KE 15–17, PE 15–17
8210 Esiintyvä ryhmä (8–20 v.) MA 17–19.30, TO 17–20, PE 17–20, SU 10–13
8310 Konkarit (13–18 v.) syventävän vaiheen oppilaille KE 18–20, LA 18–20

Lukujärjestyksestä syksyllä 2019 poistuvat ryhmä:
3410 Dalmatialaiset TI 16–16.45
3430 Siiamilaiset LA 11.30–12.15
4104 Lapinkoirat TI 17–18
5110 Jääkarhut MA 17–18
6330 Akro ja sirkus LA 14.15–15.45

 

__________________________________________________


RYHMÄT 2018–2019

Vauvat ja taaperot
1110 Vauva-vanhempi-sirkus (alle 1 v.) MA 10–10:45
1120 Taapero-vanhempi-sirkus (1-2 v.) MA 11–11.45

Lapsi-vanhempi -ryhmät
2110 Lapsi-vanhempi-sirkus (3-6 v.) TI 18:30–19:30
2120 Lapsi-vanhempi-sirkus (3-6 v.) KE 17–18
2130 Acrobacias y Circo en Español, Familia  (3-6 v.) LA 9:30–10:30
2140 Lapsi-vanhempi-sirkus (6-13 v.) SU 13–14:15

Naperot
3–4 -vuotiaat
3110 Pingviinit MA 16–16:45
3120 Merileijonat KE 16:15–17
3130 Marmorikissat LA 11:30–12:15
3140 Saapasjalkakissat LA 9:30–10:15

4–5 -vuotiaat
3210 Mammutit MA 16–16:45
3220 Sapelihammastiikerit LA 11:30–12:15
3230 Servaalit LA 10:30–11:15
3240 Oselotit LA 12:30–13:15

5–6 -vuotiaat
3310 Mäyräkoirat TI 16–16:45
3320 Elefantit KE 16:15–17
3330 Kultakissat LA 9:30–10:15
3340 Huskyt TI 16:45–17:30

6–7 -vuotiaat
3410 Dalmatialaiset TI 16–16:45
3420 Tiikerit La 10:30–11:15
3430 Siiamilaiset LA 11:30–12:15

7–9 -vuotiaat
4101 Sudet MA 16–17
4102 Dinosaurukset MA 17–18
4103 Vinttikoirat TI 16–17
4104 Lapinkoirat TI 17–18
4105 Noutajat TI 17:30–18:30
4106 Seeprat KE 17–18
4107 Piraijat KE 17–18
4108 Koiranpennut LA 12:30–13:30
4109 Leijonat LA 13:15–14:15
4110 Gepardit LA 15:45–16:45
4111 Kalastajakissat LA 12:15–13:15
4112 Acrobacias y Circo en Español, Niños(as) LA 10:30–11:30
4113 Villihevoset TO 16–17

9–12 -vuotiaat
Perustaso:
5110 Jääkarhut MA 17–18
5120 Akrobatik och circus TO 16–17
5130 Jaguaarit LA 14:45–15:45
5140 Puumat LA 16–17
5150 Pantterit LA 17–18
5160 Vainukoirat TI 15–16

Keskitaso:
5210 Mopsit TI 16:45–18
5220 Kengurut KE 18–19:30 (90 min, poikkeuksena muihin keskitason tunteihin)
5230 Lentokalat TO 16–17:15
5240 Leopardit LA 13:30–14:45
5250 Kotikissat LA 13:30–14:45
5260 Yökissat LA 14:45–16

Jatkotaso:
5310 Ilvekset LA 16–17:30

Trampoliini
9–16 -vuotiaat
5410 Perusteet TO 17–18
5420 Jatkotaso TO 18–19

12–16 -vuotiaat
Perustaso:
6110 Akro ja sirkus KE 18–19:30

Keskitaso:
6210 Akro ja ilma-akro MA 18–19:30
6220 Akro ja sirkus MA 18–19:30
6240 Akro ja sirkus LA 16:45–18:15

Jatkotaso:
6310 Akro ja sirkus TI 18–19:30
6330 Akro ja sirkus LA 14:15–15:45

Aikuiset
Perustaso:
7110 Akro ja sirkus MA 19:30–21
7120 Pariakrobatia TI 18–19:30
7130 Akro ja sirkus TI 19:30–21
7140 Akro ja ilma-akro KE 19:30–21
7150 Akro ja sirkus TO 20–21:30
7160 Käsinseisonta SU 14:30–16

Keskitaso:
7210 Akro ja ilma-akro MA 19:30–21
7220 Akro ja sirkus TI 19:30–21
7230 Käsinseisonta TI 19:30–21
7240 Akro ja sirkus KE 19:30–21
7250 Ilma-akro: köysi ja kangas TO 20–21:30

Jatkotaso:
7310 Akro ja sirkus MA 19:30–21
7320 Ilma-akro: köysi ja kangas KE 20–21:30
7330 Käsinseisonta TO 20–21:30

Avoin taso:
7420 Aamuakro TI 10–11
7430 Aamuakro KE 8–9
HUOM! Aamuakroihin ei tarvitse ilmoittautua etukäteen, vaan mukaan voi tulla kertamaksulla tai sarjakortilla. Lisätietoa aamuakroista täällä.

Trampoliini
7510 Perusteet TO 20–21
7520 Keski-/jatkotaso TO 19–20

Intensiivi- ja erityiskoulutusryhmät
(Ryhmiin haetaan erikseen järjestettävällä pääsykokeella)

8110 Valmennusryhmä
8210 Esiintyvä ryhmä
8310 Konkarit, syventävän vaiheen oppilaille KE 18–20, LA 17:30–19:30