Lukujärjestys ja ryhmät

Kauden 2018 – 2019 lukujärjestys – Päivitetty 24.4.2018

RYHMÄT 2018-2019

Vauvat ja taaperot
1110 Vauva-vanhempi-sirkus (alle 1 v.) MA 10-10:45
1120 Taapero-vanhempi-sirkus (1-2 v.) MA 11-11.45 UUSI RYHMÄ!

Lapsi-vanhempi-ryhmät
2110 Lapsi-vanhempi-sirkus (3-6 v.) TI 18:30-19:30
2120 Lapsi-vanhempi-sirkus (3-6 v.) KE 17-18
2130 Cirko Criollo Familia (3-6 v.) LA 9:30-10:30
2140 Lapsi-vanhempi-sirkus (6-13 v.) SU 13-14:15 UUSI RYHMÄ!

Naperot
3-4 –vuotiaat
3110 Pingviinit MA 16-16:45
3120 Merileijonat KE 16:15-17
3130 Marmorikissat LA 11:30-12:15
3140 Saapasjalkakissat LA 9:30-10:15 UUSI RYHMÄ!

4-5 –vuotiaat
3210 Mammutit MA 16-16:45
3220 Sapelihammastiikerit LA 11:30-12:15
3230 Servaalit LA 10:30-11:15
3240 Oselotit LA 12:30-13:15 UUSI RYHMÄ!

5-6 –vuotiaat
3310 Mäyräkoirat TI 16-16:45
3320 Elefantit KE 16:15-17
3330 Kultakissat LA 9:30-10:15
3340 Huskyt TI 16:45-17:30 UUSI RYHMÄ!

6-7 –vuotiaat
3410 Dalmatialaiset TI 16-16:45
3420 Tiikerit La 10:30-11:15
3430 Siiamilaiset LA 11:30-12:15

7-9 –vuotiaat
4101 Sudet MA 16-17
4102 Dinosaurukset MA 17-18
4103 Vinttikoirat TI 16-17
4104 Lapinkoirat TI 17-18
4105 Noutajat TI 17:30-18:30
4106 Seeprat KE 17-18
4107 Piraijat KE 17-18
4108 Koiranpennut LA 12:30-13:30
4109 Leijonat LA 13:15-14:15
4110 Gepardit LA 15:45-16:45
4111 Kalastajakissat LA 12:15-13:15
4112 Cirko Criollo Niños LA 10:30-11:30
4113 Villihevoset TO 16-17

9-12 –vuotiaat
Perustaso:
5110 Jääkarhut MA 17-18
5120 Akrobatik och circus TO 16-17
5130 Jaguaarit LA 14:45-15:45
5140 Puumat LA 16-17
5150 Pantterit LA 17-18
5160 Vainukoirat TI 15-16 UUSI RYHMÄ!

Keskitaso:
5210 Mopsit TI 16:45-18
5220 Kengurut KE 18-19:30 (90 min, poikkeuksena muihin keskitason tunteihin)
5230 Lentokalat TO 16-17:15
5240 Leopardit LA 13:30-14:45
5250 Kotikissat LA 13:30-14:45
5260 Yökissat LA 14:45-16

Jatkotaso:
5310 Ilvekset LA 16-17:30

Trampoliini
9-16 –vuotiaat
5410 Perusteet TO 17-18
5420 Jatkotaso TO 18-19

12-16 –vuotiaat
Perustaso:
6110 Akro ja sirkus KE 18-19:30

Keskitaso:
6210 Akro ja ilma-akro MA 18-19:30
6220 Akro ja sirkus MA 18-19:30
6240 Akro ja sirkus LA 16:45-18:15

Jatkotaso:
6310 Akro ja sirkus TI 18-19:30
6330 Akro ja sirkus LA 14:15-15:45

Aikuiset
Perustaso:
7110 Akro ja sirkus MA 19:30-21
7120 Pariakrobatia TI 18-19:30
7130 Akro ja sirkus TI 19:30-21
7140 Akro ja ilma-akro KE 19:30-21
7150 Akro ja sirkus TO 20-21:30
7160 Käsinseisonta SU 14:30-16

Keskitaso:
7210 Akro ja ilma-akro MA 19:30-21
7220 Akro ja sirkus TI 19:30-21
7230 Käsinseisonta TI 19:30-21
7240 Akro ja sirkus KE 19:30-21
7250 Ilma-akro: köysi ja kangas TO 20-21:30

Jatkotaso:
7310 Akro ja sirkus MA 19:30-21
7320 Ilma-akro: köysi ja kangas KE 20-21:30
7330 Käsinseisonta TO 20-21:30

Avoin taso:
7420 Aamuakro TI 8-9
7430 Aamuakro KE 8-9
7440 Aamuakro TO 9-10
HUOM! Aamuakroihin ei ole enää lukuvuosi-ilmoittautumista, vaan mukaan voi tulla kertamaksulla tai sarjakortilla (toimistosta)

Trampoliini
7510 Perusteet TO 20-21
7520 Keski-/jatkotaso TO 19-20

Intensiivi- ja erityiskoulutusryhmät
(Ryhmiin haetaan erikseen järjestettävällä pääsykokeella)

8110 Valmennusryhmä
8210 Esiintyvä ryhmä
8310 Konkarit, syventävän vaiheen oppilaille KE 18-20, LA 18-20